9 tortów, które zaimponują Twoim gościom weselnym

Foto: My wedding.com

Tort to bez wątpienia jeden z ważniejszych elementów, jakie pojawiają się na weselnym przyjęciu. Na moment, w którym młoda para będzie go kroić i dzielić nim gości, czekają niemal wszyscy. Zwłaszcza zaś Ci goście, którzy są prawdziwymi łasuchami. Jeśli marzy wam się, by zaimponować swoim weselnym gościom, koniecznie musicie wybrać wyjątkowy tort. Oto lista 10 tortów, które zaimponują gościom weselnym. To oczywiście jedynie propozycje. Zachęcam was do dzielenia się swoimi pomysłami lub pokazywania, jakie torty jedliście na Waszych przyjęciach weselnych. Ja ocenić mogę zaledwie wizualną stronę, Wy podzielcie się też swoimi doświadczeniami smakowymi.

1. Kwiatowe impresje

Foto: Pinterest

Tego rodzaju tort z całą pewnością zachwyci najbardziej wymagających łasuchów. Już na sam jego widok cieknie ślinka. Świetnie sprawdzi się on na imprezy w plenerze, jak i na weselną salę.

2. Z malowanymi wzorami

Foto: Pinterest.com

Kolejny tort może zaimponować swoimi malowanymi wzorami. Różnorodność form, kształtów i wzorów sprawia, że torty mogą wyglądać tak, jak sobie tego zażyczycie i jak wymarzycie. A co najważniejsze – wszystkie elementy, łącznie z tymi malowanymi są w pełni jadalne!

3. Z niespodzianką

Foto: Pinterest.com

Ten tort to prawdziwa niespodzianka. Dzielony na pół z atrakcyjną i smakowitą wstawką w środku wygląda jak małe dzieło sztuki. Widząc taką konstrukcję, aż żal kroić go. Jeśli jego smak jest tak samo znakomity, jak wygląd, uczta gwarantowana.

4. Z miłości do złota i bieli

Foto: Pinterest.com

Biel w połączeniu ze złotem to znakomity pomysł na weselny tort. Jeśli barwy te pasują do waszego ślubnego motywu, nie wahajcie się ani chwili, by wybrać właśnie tego rodzaju tort weselny. Dobrze wybrany będzie świetnie pasował i do wesela w stylu glamour i do klasycznego, jak i do wielu innych stylów.

5. Torty o różnych kształtach

Foto: Pinterest.com

Inwencja cukierników może naprawdę zaimponować. Dziś nie jest niczym niemożliwym, by stworzyć torty w kształtach innych niż okrąg. Nie powinno stąd dziwić znalezienie tortów w kształcie trapezu, kwadratu i wielu innych figur geometrycznych, które mogą tworzyć jeden tort. Nawet, jeśli trudno określić go jako tradycyjny.

6. Luksusowe torty o wyjątkowych wzorach

Foto: http://www.custombakedcakes.com/weddings/

Ten tort z uwagi na swój ciekawy wzór jest propozycją dla wszystkich osób kochających sztukę. Inspirowany wyglądem witraża z pewnością zadowoli wysublimowane gusta wszystkich artystów. Ponieważ jego wzór jest skomplikowany, warto by poza tego typu ozdobą pozostał on prosty – już sam w sobie jest wyjątkowo strojny.

7. Tort o niecodziennej strukturze

Foto: Pinterest.com

Widząc tego rodzaju tort, na sam widok mamy ochotę dotknąć go i spróbować. Koronkowy wzór oraz jego tekstura sprawiają, że nie można pozostać na niego obojętnym. Do tego stopnia, że warto rozważyć, czy nie przywiesić obok niego tabliczki – „nie dotykać!”

8. Niepowtarzalne kombinacje

Foto: Sweet Hollywood

Połączenie koloru brzoskwini ze złotym może wyglądać naprawdę imponująco. Ten tort w iście hollywoodzkim stylu charakteryzuje się naprzemiennymi warstwami, ogromną ekspozycją dekoracji ze złota oraz olbrzymią ozdobą kwiatową, która wiąże ze sobą całość.

9. Wypisz, wymaluj

Foto: Eat Cake Be Merry

Obecnie panuje spora moda na umieszczanie napisów na tortach. Choć nie jest to tak naprawdę nowy trend, w przypadku tortów weselnych jest on raczej rzadkością. Szczerze polecam tego rodzaju ozdobę, zwłaszcza na tortach o prostych kształtach. Wygląda to pięknie, nowocześnie i innowacyjnie.