Bukiet ślubny w bożonarodzeniowym stylu

Bez wątpienia obok sukni i ślubnej fryzury, bukiet jest jednym z tych elementów, które przykuwają uwagę gości weselnych. Nie dziwi zatem, że każda panna młoda marzy o tym, by jej bukiet wyglądał wyjątkowo i był prawdziwą ozdobą i dopełnieniem jej stroju. W okolicach Świąt Bożego Narodzenia warto postarać się o to, by wiązanka weselna była jeszcze bardziej odświętna. Jak to zrobić? Najlepiej wybrać bukiet ślubny w bożonarodzeniowym stylu. Zobaczcie na najmodniejsze propozycje.

Śnieżnobiała wiązanka

Foto: My wedding favors

Chociaż możesz pokusić się o wybór wyrazistych kolorów, białe kwiaty to modny trend nie tylko na zimowy ślub, ale i na ten Bożonarodzeniowy. Ten bukiet wykorzystuje białe, matowe oraz srebrne elementy, które tworzą magiczną kompozycję kwiatową. Zawiera anemony, eukaliptus, róże i storczyki. Znajdują się tu nawet gałązki jałowca, które wiążą go z sezonem. To doskonały wybór na biały motyw weselny.

Jagodowy bukiet

My wedding favors

Blask czerwieni sprawia, że bukiet wyróżnia się na tle morza bieli. Do stworzenia takiego pięknego bukietu możesz użyć jagód, ostrokrzewu lub żurawiny. Jeśli niebieski jest twoim przewodnim kolorem weselnym, zamiast czerwonych jagód wybierz jagody jałowca.

Sukulentom powiedz „tak”

Foto: Pinterest.com

Chcesz połączyć niecodzienny bukiet z obecnie panującą modą weselną? Sukulenty są idealnym wyborem. Bogate, grube liście, czy inne wyraziste zielone rośliny mogą nadać bukietowi niepowtarzalny wygląd. Możesz się założyć, że dostaniesz mnóstwo pochwał od gości weselnych za wygląd swojej ślubnej wiązanki. Co najważniejsze, kwiaty nie zwiędną przed końcem nocy. 

Szyszkowa wiązanka na bukiet ślubny w bożonarodzeniowym stylu

Foto: Fancy Florals by Nancy

Jeśli chcesz być naprawdę kreatywna, możesz całkowicie pominąć róże i typowe kwiaty jakie zwykle dodaje się do ślubnego bukietu. Twój wybór w takim przypadku powinien paść na bukiet z szyszek. Szyszki sosny w połączeniu z białym kwieciem mogą świetnie komponować się z białą suknią ślubną.

Gwiazda betlejemska

Foto: eventsbytammy.blogspot.com

Jeśli nade wszystko stawiasz na żywe kolory, pomyśl o tym, by wybrać na swój bukiet czerwone gwiazdy betlejemskie. Tego rodzaju kwiaty mocno kojarzą się ze Świętami Bożego Narodzenia i wyglądają naprawdę pięknie.