Dlaczego warto zatrudnić wedding plannera?

Foto: Pinterest.com

Organizując przyjęcie weselne wiele osób bierze wszystko na swoją głowę. Sprawy dekoracji, menu weselnego, transportu, i wiele jeszcze innych pochłaniają cały wolny czas planującej ślub pary. Tego rodzaju wyzwanie może okazać się ponad siły narzeczonych, zwłaszcza jeśli organizują oni ślub z prawdziwym rozmachem, na dużą ilość gości. W takim przypadku można zastanowić się nad tym, czy nie warto byłoby zamówić wedding plannera, czyli organizatora przyjęć weselnych. Na podstawie opinii przedstawianych przez osoby, które skorzystały z usług takiego właśnie fachowca opowiem, dlaczego warto zatrudnić wedding plannera.

Nie musisz robić wszystkiego sam / sama

Foto: Pinterest.com

Jednym z głównych i najczęściej przytaczanych argumentów przemawiających za potrzebą wynajęcia wedding plannera jest przeświadczenie, że dzięki takiej osobie zniknie ciężar wykonywania wszystkiego samodzielnie. Wbrew pozorom, nie jest to opcja wyłącznie dla osób dysponujących ogromnym budżetem. To właśnie w przypadku ludzi, którzy mają budżet bardzo napięty instytucja wedding plannera sprawdza się idealnie. Dzięki temu uda wam się zaoszczędzić i czas i pieniądze.

Organizatorzy ślubu zadbają o Twój budżet

Foto: Pinterest.com

Jednym z bardzo trudnych aspektów przy planowaniu ślubu jest budżet weselny i zarządzanie nim. Często pary zdezorientowane są kto za co płaci, czy jakie są rzeczywiste koszty wesela. Choć mnóstwo par dzieli się dziś wydatkami pół na pół, wiele praktykuje tradycyjny podział na opłaty panny młodej i pana młodego. W takim przypadku wedding planner może być pomocny i wskazać obojgu narzeczonym ich opłaty. To nie jedyne korzyści pod kątem finansowym. Wedding planner  jest prawdziwym profesjonalistą, jeśli o weselne doradztwo finansowe chodzi. Z góry dobrze orientują się, jakie są średnie, ogólne koszty wesela, a także jakie kwoty musicie wydać na poszczególne usługi.
Co więcej, wedding plannerzy wiedzą też w jaki sposób negocjować ceny od dostawców, dzięki czemu możecie zaoszczędzić na niektórych usługach takich jak choćby fotografia ślubna, catring, kwiaty, etc.