Dylematy panny młodej, czyli jak wybrać buty do ślubu

Zapierający dech w piersiach widok w każdym weselnym gościu, a w szczególności w szczęśliwym panu młodym to cel i marzenie każdej panny młodej. Jednym z elementów sprawiających, że tak właśnie stać się może jest dobór odpowiedniego stroju, w tym butów. Buty bowiem to jeden z elementów, który ma olbrzymie znaczenie. Wszak to od nich w dużym stopniu zależy, czy panna młoda czuć będzie się komfortowo od pierwszych, do ostatnich chwil podczas wesela. Czy wiecie jak wybrać buty do ślubu i na co zwrócić baczną uwagę wybierając swoją parę? Postaram się odpowiedzieć dogłębnie.

Wygoda to podstawa

Foto: Pinterest.com

Nieważne, jakie chcesz kupić buty – ważne, by były one wygodne. Jeśli nie przywykłaś do chodzenia w butach na kilkucentymetrowym obcasie, dobrze zastanów się, czy warto kupować takie na swoje wesele. Taka przygoda może zakończyć się nie tylko bólem stóp, ale i niepotrzebną i bolesną kontuzją. Dobierając buty pod kątem wygody, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, między innymi wysokość obcasów, materiał z którego zostały wykonane buty oraz wkładki, rodzaj obuwia i kształt czubka, a także rodzaj użytej w bucie wkładki. Dzięki przemyslanemu doborowi butów wasze wesele zakończy się szczęśliwie nie tylko dla was, ale i dla waszych stóp! Unikniecie przegrzania się nogi w bucie, a także bolesnych otarć i odcisków.

Bo liczy się też wygląd

Foto: Pinterest.com

Poza walorem wygody kolejnym istotnym elementem przy doborze obuwia na własne wesele jest wybór modelu pod kątem wizualnym. Buty na wesele powinny być nie tylko wygodne, ale i eleganckie oraz szykowne. To w końcu buty do formalnej uroczystości, podczas której liczy się prezencja! Postawcie na eleganckie szpilki, czy kobiece sandałki, które dobrane będą do motywu waszego wesela. Dobierzcie swoje buty również pod kątem pory roku. Zimą śmiało możecie sięgnąć po kozaki, latem pantofle na obcasie z odkrytymi palcami. Koniecznie pamiętajcie też o ty, by wasze stopy były odpowiednio przygotowane do noszenia takich eleganckich butów. Pedicure to podstawa!

Białe? Niekoniecznie

Wedding Chicks

To, że wybierasz buty do ślubu nie oznacza wcale, iż musisz trzymać się bieli. Nawet jeśli jesteś typową tradycjonalistką, która hołduje klasyce i nieśmiertelnej bieli, możesz pokusić się o buty inne, niż białe. Sprawdzą się np. buty w kolorze ecru, kości słoniowej, czy beżu. Jeśli nie boisz się odważniejszych stylizacji, możesz nawet sięgnąć po czerwone obuwie! Wybór zależy tak naprawdę od Twojego gustu oraz od Twojej odwagi. Ważne, by buty tworzyły harmonijną całość z sukienką oraz całą kreacją ślubną oraz pięknie prezentowały się na nodze! Reszta to już wyłącznie kwestia mody i indywidualnych upodobań.