Fajne pomysły na prezenty dla gości weselnych

Z pewnością spotkaliście się z sytuacją wręczania gościom weselnym na zakończenie imprezy weselnej drobnych upominków w postaci weselnych słodkości. Często do takiego podarunku dodawana jest też wódka weselna. Nie wszystkie pary jednak preferują tego rodzaju podarunki. Jeśli chcielibyście wręczyć swoim gościom coś innego, coś niecodziennego i niepodobnego do tego, co wręczają wszystkie inne pary mamy kilka pomysłów, które popularne są na zachodzie. Być może któryś z nich przypadnie wam do gustu do tego stopnia, że wykorzystacie go na własnym weselu.

Słodkie co nieco

foto: Whimsical Wonderland Weddings

Dla zwolenników ofiarowywania gościom słodkości i umilania im w ten sposób życia proponujemy słoiczek dżemu. Koniecznie własnej roboty. Warunkiem jest oczywiście umiejętność zrobienia własnego, smacznego dżemu, który następnie spakować musicie w niewielkie słoiczki, do których dołączycie ładną zawieszkę z dowolnie wybranym napisem.

Kwiatowa niespodzianka

weddingprepared.com

Dobrym pomysłem jest też wręczenie gościom skromnego podarunku w najróżniejszych kwiatowych postaciach. To opcja idealna dla osób kochających samodzielne wykonywanie różnych prac ręcznych, które nie tylko dobrze czują się w tym klimacie, ale mają do tego dryg i czas. Tego rodzaju propozycji znajdziecie całe mnóstwo w Internecie, czy w poradnikach. Wystarczy poszukać swojego ulubionego projektu i wykonać go. Goście powinni być zachwyceni.

Coś praktycznego

The knot

Wasi goście bawili się świetnie na waszej imprezie weselnej, zakrapianej delikatnie (mniej lub bardziej) alkoholem? W takim razie prezent idealny to… słoik ogórków. Znakomite na zagryzkę, a także do przekąszania dzień po wielkim balu. Wasi goście będą zadowoleni, choć istnieje prawdopodobieństwo, że ogórki, czy inne tego typu smaczne wytwory nie dotrą z gośćmi do domu, a znikną w ich żołądkach już w trakcie podróży. Decydując się na taki prezent nie zapomnijcie o tym, by przyozdobić słoik ładną etykietą.

Regionalne przysmaki

Foto: Flickr.com

Mile widzianymi drobiazgami, jakie możecie wręczyć swoim gościom weselnym są zawsze regionalne przysmaki. Paczka oblatów, oscypek, czy zielonogórskie wino to jedynie kilka spośród rzeszy propozycji tego typu podarunku. Jeśli nie macie pomysłu na prezent dla gości weselnych, rozejrzyjcie się uważnie w swoim rejonie, a z pewnością znajdziecie coś, co idealnie będzie pasować do waszej imprezy weselnej.

    1. biała oficyna 10 października 2017

    Add Your Comment