Kto z rodziny może mieć wpływ na listę gości na Wasz ślub

Można śmiało powiedzieć, że układanie listy gości jest jedną z najbardziej stresujących prac związanych z planowaniem ślubu. Chcesz uwzględnić całą rodzinę i przyjaciół na których ci zależy, ale ta lista może być bardzo długa. I to zdecydowanie za długa. A co gorsza, przekonasz się, że wiele osób będzie sugerowało, kto ich zdaniem powinien otrzymać zaproszenie. Czy musisz jednak uwzględniać ich życzenia? Kto tak naprawdę powinien mieć coś do powiedzenia w tej sprawie? Koniecznie przeczytaj.

Pan Młody i Panna Młoda, czyli sami tworzycie listę gości na Wasz ślub

Foto: Pinterest.com

Skoro ślub to przede wszystkim sprawa dotycząca Młodej Pary, lista gości powinna być tworzona przede wszystkim przez Pana Młodego i Pannę Młodą. Ale jako że ślub i wesele to nie tylko rzecz ważna dla pary stającej na ślubnym kobiercu, ale i ich najbliższych, warto wciągnąć również ich w planowanie uroczystości i w tworzenie listy.

Tradycyjnie zarówno pan młody, jak i panna młoda wskazują 50 procent osób znajdujących się na liście gości. Kolejne 50 procent to osoby z listy rodziców, gdzie na każdą rodzinę przypada po 25 procent gości. Ten podział zwłaszcza uwidacznia się w momencie, kiedy rodzice Państwa Młodych finansują imprezę.

Rodzice Panny Młodej i Pana Młodego

Foto: Style Me Pretty

Rodzice to ludzie, którzy was wychowali, kochali, sprawili że jesteście takimi, a nie innymi ludźmi. Być może przyjaciółka Twojej mamy nie jest Ci bardzo bliską osobą, ale znaczy mnóstwa właśnie dla niej. Jeśli organizujesz ślub pomyśl o tym, by sprawić przyjemność Mamie i zaprosić bliską jej osobę, dzięki czemu poczuje się ona dowartościowana i kochana. Uwzględnisz też w ten sposób jej potrzeby. Podobnie będzie w przypadku ojców – także oni zasługują na to, by na weselu ich ukochanej córki / ukochanego syna pojawił się najlepszy kolega, przyjaciel, z którym dzielą się pasjami, czy znają jak łyse konie.

Foto: Pinterest.com

Rodzeństwo Państwa Młodych

Foto: Etsy.com

Miłym ukłonem w stronę rodzeństwa Państwa Młodych będzie uwzględnienie ich propozycji kogo zaprosić na ślub. Nie oznacza to jednak wcale, że musicie bezwzględnie spełnić ich prośbę. Oczywiście miłym gestem będzie zaproszenie najbliższej koleżanki Twojej siostry, o ile jest Ci to znana osoba i lubiana przez Ciebie, jednak jeśli jest ona zupełnie obca lub znana, lecz kategorycznie nie lubiana, nie sil się na miłe gesty – to Twój dzień i Twojego przyszłego męża, nie musisz więc oglądać w dniu swojego święta kogoś, kto psuje Ci humor.

Dziadkowie, ciotki, wujkowie, kuzyni

Foto: Pinterest.com

Możesz posłuchać porad swoich dalszych krewnych co do listy gości, jednak w żadnym wypadku nie musisz się nimi sugerować. Zarówno dziadkowie, jak i cała reszta bliższej, czy dalszej rodziny, która nie została wcześniej wymieniona to ważne dla Ciebie osoby, lecz nie daj się zwariować. Ich sugestie niech pozostaną jedynie życzliwym dodatkiem i podpowiedzią, którą możesz wykorzystać, choć wcale nie musisz. I nie czuj się z tym źle pod żadnym pozorem!