Planowanie ślubu – co robić, a czego nie

Foto: Pinterest.com

Planowanie ślubu może niejednej osobie wydać się zadaniem porównywalnym z pracą na pół etatu. Mnóstwo absorbujących czas zadań sprawia, że nie ma tu miejsca na lenienie się i odkładanie czegoś na później, zwłaszcza jeśli liczycie na to, iż wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik. Podobnie szkoda czasu na rzeczy, które z perspektywy Państwa Młodych są nieistotne i niepotrzebnie absorbują czas. Jeśli niebawem sami będziecie planować swój ślub i wesele, zobaczcie co warto zrobić, a czego lepiej unikać.

Ustal budżet

Brak budżetu w przypadku planowania ślubu, to jak chodzenie po galerii handlowej i kupowanie wszystkiego, co się nawinie. Koniec końców, skończysz z niewystarczającą ilością pieniędzy na rzecz, po którą wybrałeś / wybrałaś się na zakupy i mnóstwem niepotrzebnych rzeczy, które kupiłeś przy okazji…

Zatrudnij wedding plannera

Foto: Pinterest.com

Planujesz wielkie wesele? Nie obejdzie się bez organizatora ślubów. Jeśli chcesz, by własne przyjęcie weselne nie przyprawiło Cię o zmarszczki, najlepiej oddać planowanie i organizację profesjonaliście, który w fachowy sposób zajmie się każdym szczegółem ślubu. Nie bój się, że stracisz nad wszystkim kontrolę i własny ślub przemieni się w coś, czego nie akceptujesz. Każda rzecz musi zostać zaakceptowana przez Ciebie, Ty jednak unikniesz wielu niepotrzebnych stresów i całego żmudnego procesu przygotowawczego.

Weź sprawy w swoje ręce

Nie ociągaj się! Zatrudnij własnego ślubnego organizatora, zarezerwuj miejsce weselne, zatrudnij fotografa, kamerzystę, florystę, DJ-a, itp., a następnie popracuj nad innymi rzeczami. Nawet jeśli masz swojego organizatora wesel, nie musisz oddawać mu każdego pola – sama możesz zorganizować wiele rzeczy na których dobrze się znasz, lub które są w zasięgu Twoich możliwości i zainteresowań.

Postaw jasno sprawę, kto podejmuje decyzje

Foto: Pinterest.com

Organizując swój ślub postaw sprawę jasno, kto podejmuje decyzje z konkretnych dziedzin. Zbyt wielu decydentów wydłuża proces ostatecznego podjęcia decyzji, powoduje konflikty i niepotrzebne nerwy. Jak wiadomo o sprawach wesela chce decydować sporo osób, od państwa młodych poczynając, na rodzicach obu stron kończąc. A w takim przypadku każdy ma odrębne zdanie na rozmaite kwestie, z góry więc należy ustalić podział obowiązków i zdecydować, kto i o czym decyduje.

Nie eksperymentuj

Planowanie ślubu to nie moment na zdobywanie nowych doświadczeń. Nie szukaj nowych pomysłów na kolor włosów, czy ekstrawagancką fryzurę. Takie zabiegi mogą skończyć się fatalnie… Lepiej pomyśleć o wypróbowanych i sprawdzonych patentach, niż zastanawiać się tonąc we łzach nad rozlanym już mlekiem…