Poznaj nowe zasady dotyczące ślubnego stroju Pana Młodego

Rola świadków i drużbów na ślubie jest nieoceniona. Na Zachodzie jeszcze do niedawna panował zwyczaj dopasowywania strojów pana młodego i towarzyszących mu drużbów, zwłaszcza pod względem kolorów i formy. Dziś jednak odchodzi się od jednolitych garniturów, na rzecz większej swobody. A mimo to, strój panów i tak wygląda niezwykle spójnie i schludnie. Zobaczcie sami jak można osiągnąć niesamowity efekt poprzez wprowadzenie nowych zasad dotyczących ślubnego stroju Pana Młodego.

Przełamanie tradycji

Foto: Pinterest.com

Warto wprowadzać zmiany w stroju pana młodego oraz towarzyszących mu drużbów i świadka. To ważne, by każdy z panów czuł się swobodnie i nieskrępowanie, dzięki czemu ten dzień stanie się prawdziwie niezapomniany. Wybór garnituru to jedna z kluczowych rzeczy, jakie mają znaczenie w przypadku nie tylko wyglądu, ale i samopoczucia pana młodego. Jeśli lubi on niesztampowe pomysły, powinien wprowadzić je w życie na swoim ślubie. Warto zobaczyć co noszą inni szczęśliwcy podczas Wielkiego Dnia, zerkając np. na Pinterest, i czerpać z nich inspiracje. Znaleźc można tam nie tylko pomysły na strój pana młodego, ale i na strój jego asysty honorowej (czytaj drużbów).

Mieszaj i dopasowuj kolory

Foto: Pinterest.com

Panowie, jeśli chcecie się wyróżniać, możecie zabawić się w łączenie różnych kolorów. Zarówno drużbowie, jak i pan młody mogą nosić kolorowe garnitury (czy raczej marynarki). Pod warunkiem jednak, że będą one współgrać ze sobą kolorystycznie. Całość ma być spójna, a nie bić po oczach. Sprawdzą się klasyczne połączenia czerni z granatem, choć dobrze wyglądać będą też zielenie, czy czerwienie. Grunt, to nie popaść w przesadę. Warto upewnić się też, czy zaproponowane przez panów kolory garniturów nie będą kłócić się ze strojem panny młodej i jej świadkowej oraz druhny.

Baw się odcieniami

Foto: Julie Michaelsen Photography

Popularne wśród strojów pana młodego i jego drużby jest zabawa odcieniami garnituru. W pierwszej kolejności pan młody wybiera strój dla siebie, a następnie prosi drużbę i świadka o założenie garnituru w tym samym kolorze co jego, jednak w innym odcieniu. Będzie to wyglądać naprawdę fantastycznie! Obecnie szczególnie dużą popularnością cieszą się ciemoszary garnitur pana młodego i jaśniejsze odcienie szarości dla świadka i drużby.

Zabawa stylami

To, co typowe było dla kobiet – panny młodej i jej druhen, czy świadkowej, czyli zabawa stylami, może zostać przeniesione na grunt męski. Jeden kolor, który czasem przypisywany był dla pań o różnych sylwetkach może zostać śmiało wykorzystany przez panów. Wystarczy wybrać różne garnitury w jednej tonacji kolorystycznej i cieszyć się fajnymi efektami wizualnymi. Może być naprawdę zaskakująco!

Zwróć uwagę na szczegóły

Foto: Pinterest.com

Nawet jeśli zdecydujecie się na różnorodne garnitury, możecie poprosić świadka i drużbę o to, by założyli takie same detale do swojego stroju. Może być to np. taki sam kwiat w butonierce, czy inny element, który tam się znajdzie. Grunt, by był to ten sam detal łączący wszystkich panów. Wówczas ich strój choć inny, będzie i tak spójny. Możecie też zaszaleć i do garnituru założyć… tenisówki. To od was zależy, jak będziecie się prezentować.