Rzeczy, które musicie zrobić dzień po ślubie

Przygotowania ślubne, sam ślub i wesele to wyczerpujące wydarzenia. Mnóstwo par w toku olbrzymiego napięcia i planowania zapomina o sobie i swoich potrzebach, co może doprowadzić do niechcianych i niepożądanych konsekwencji. Aby im zapobiec warto pamiętać o tym, co powinno się zrobić dzień po ślubie (lub w bardzo krótkim po nim czasie). Oto one.

Odpoczynek!

Pinterest.com

To najprawdopodobniej najważniejsza sprawa. Zwłaszcza, że większość panów i pań młodych ostatnie tygodnie przygotowań do ślubu spędzili w ciągłym biegu, dopinając wszystko na ostatni guzik. Znając życie, większość osób zapomniała, jak to jest zadbać o siebie i zrelaksować się, dlatego pierwszą i najważniejszą rzeczą po ślubie jest zadbanie właśnie o swój wypoczynek. Poczujcie radość bycia mężem i żoną zostając dłużej w łóżku, jedząc w nim śniadanie, czy nawet nosząc cały dzień piżamę.

Zjedz ślubny tort

Pinterest.com

Jedzenie ślubnego tortu dzień po ślubie? Niech was to nie dziwi. Mnóstwo par w trakcie swojego wesela nie miało czasu ani możliwości, by chociaż spróbować swój weselny tort, czy inne smakołyki. Dlatego jeśli zostało wam jedzenie ze ślubu (a na pewno tak jest), spokojnie delektujcie się jego smakiem.

Otwórzcie prezenty

Foto: Pinterest.com

Prawdopodobnie jest to jedna z najbardziej wyczekiwanych chwil, jaką będziecie mieć okazję zrobić zaraz po ślubie. Otwieranie ślubnych prezentów to olbrzymia frajda, która wiąże się zawsze z miłą niespodzianką. Spędźcie popołudnie, ranek lub wieczór na otwieraniu swoich prezentów i kopert i cieszcie się ich zawartością. I nie zapomnijcie przy okazji, że dobrze jest później wysłać za prezent podziękowanie!

Spędźcie czas z gośćmi, którzy przyjechali do was z daleka

Jeśli po waszym ślubie została jeszcze grupka krewnych, czy znajomych, którzy przybyli specjalnie na wasz ślub z daleka, koniecznie spędźcie z nimi czas. Warto zaprosić ich na kawę, czy obiad, by wspólnie cieszyć się waszym szczęściem, ale i mieć okazję do tego, by pobyć razem w ciszy i spokoju. I porozmawiać, by dowiedzieć się co słychać u waszych gości.

Zróbcie sobie wolne

Pinterest.com

Dzień w spa lub ulubiona lektura, a może wizyta w teatrze? Cokolwiek wybierzesz będzie dobre. Byle zgadzało się z Twoimi zainteresowaniami i upodobaniami i dało Ci przyjemność delektowania się wolnym czasem. Dzień, czy dwa po ślubie musisz odpocząć, by zaplanować dalsze kroki.