Sesja narzeczeńska – poradnik dla par jak wybrać strój

Foto: Pinterest.com

Jeśli zarezerwowaliście już fotografa na ślub, warto zaplanować sesję narzeczeńską. Da wam to możliwość lepszego poznania waszego fotografa, a jednocześnie dzięki fajnym zdjęciom będziecie mieć możliwość wykorzystania ich w ślubnej papeterii (zaproszenia ślubne ze zdjęciem z sesji narzeczeńskiej to teraz prawdziwy hit).

O ile wybór samego miejsca zwykle nie przysparza narzeczonym problemu (często sugerowany jest przez fotografa), o tyle wybór stroju czasem okazuje się frustrujący i bardzo zniechęcający. Aby zagwarantować sobie sukces podczas sesji i mieć gwarancję, że przez długie lata patrzeć będziecie z przyjemnością na zdjęcia (i na stroje z sesji), przeczytajcie wskazówki dotyczące wyboru stroju, którymi podzielili się profesjonalni fotografowie często wykonujący sesje narzeczeńskie i ślubne.

Prosto znaczy dobrze

Foto: Pinterest.com

Wybierając strój na sesję narzeczeńską, nie komplikujcie sobie życia. Najlepszy jest prosty, casualowy strój. Waszym celem powinno być ukazanie waszych uczuć i emocji, a nie eksponowanie strojów. Zrezygnujcie więc z udziwnień i chwilowych mód, by po kilku latach nie pomyśleć” po co założyłem / założyłam na siebie to „coś”?

Pochwal się swoją osobowością

Pinterest.com

Jeśli jesteś osobą rozrywkową i towarzyską, która lubi być w centrum uwagi załóż coś żywego, co odzwierciedlać będzie Twoją naturę. Jeśli jesteś raczej romantykiem, warto pójść w bardziej stonowane, ciemniejsze i nastrojowe kolory. Niezależnie od tego co wybierzesz, Twój strój powinien mówić o tym, kim jesteś. Pamiętać trzeba przy tym, aby koordynować to, co nosicie i wybierać takie elementy garderoby, które się równoważą nawzajem. Noś to, co najbardziej lubisz, aby poczuć się komfortowo przed aparatem fotograficznym.

Warto mieć kilka opcji

Foto: Pinterest.com

Wielu fotografów z pewnością przyklaśnie pomysłowi, by na sesję narzeczeńską przygotować kilka opcji stroju. Najlepiej jeśli będą one zróżnicowane – coś formalnego, coś na co dzień i coś zabawnego. Dobrze, jeśli para postawi na stroje bez dużych, rzucających się w oczy logo, a postawi na gładkie stroje, jednokolorowe, bez wielkich wzorów.