Ślub zimą. Pomysły i inspiracje

Jeśli planujesz ślub zimą, prawdopodobnie skłoniło Cię do tego zamiłowanie do tej pory roku. Może powodem dla którego kochasz zimę jest iskrzący się śnieg, może to sezonowe palety kolorów, a może świąteczna radość. Niezależnie od powodu, zdecydowałaś się na świętowanie w  najchłodniejszej porze roku. Czas przygotować się na to wielkie wydarzenie. Jeśli naprawdę kochasz zimę, będziesz miała okazję pokazać tę wyjątkową porę roku na wiele różnych sposobów.

Jak zacząć planować ślub zimą

Foto: Pinterest.com

Zanim zaczniesz na dobre planować swój ślub, zainspiruj się. Pod uwagę musisz wziąć różne aspekty, poczynając od logistyki po robienie wszystkich uwielbianych przez panny młode rzeczy, jak choćby wybieranie sukienki, czy wybór weselnego tortu. Weź pod uwagę różne rzeczy, począwszy od pogody, która jest w tym czasie bardzo nieprzewidywalna. A jeśli nie masz pomysłu na to, jak zaplanować swój zimowy ślub, koniecznie poszukaj inspiracji, chociażby u mnie.

Ponadczasowe pomysły

Szukając inspiracji, zwróć uwagę na wszystkie kreatywne, ponadczasowe i praktyczne pomysły na zimowe wesela. Obejmują one materiały piśmienne, modę, menu, kwiaty, usługi i wszystkie inne główne elementy waszego wielkiego dnia.Nie bój się eksperymentować i szukać swojego własnego stylu. A dzięki temu zaplanujesz ślub marzeń.

Ślub w malowniczym miejscu

Foto: Pinterest.com

Zanim zarezerwujesz salę na ślub, rozejrzyj się za malowniczym miejscem. Zima to wyjątkowy okres, kiedy macie niepowtarzalną okazję, aby zachwycić gości niecodziennym widokiem, a jednocześnie udowodnisz, że zima jest piękną porą roku, aby zawrzeć małżeństwo. Podczas poszukiwań miejsca rozważ także zrobienie swoich zdjęć zaręczynowych.

Przygotuj skórę na zimę

Ważne jest, by przed ślubem odpowiednio przygotować swoją skórę. Nie zaszkodzi kilka wizyt u kosmetyczki, by poprawić kondycję skóry, odpowiednio ją nawilżyć i odświeżyć. To ważne, zwłaszcza że zima to bardzo wymagająca pod kątem kosmetycznym pora roku.

Wyślij sezonowe zaproszenia ślubne

Foto: Pinterest.com

Gdy będziecie gotowi wysłać oficjalne zaproszenia, wybierzcie pakiet ślubnej papeterii, który będzie pasował do pory roku. Możecie zdecydować się na kolory sezonowe lub na odpowiednie, zimowe motywy.

Odpowiedni strój

Foto: Pinterest.com

Zimą wybierz suknię ślubną z długim rękawem. Nie zaszkodzi mieć też ciepłego okrycia wierzchniego. Modne w tym sezonie są płaszcze ślubne, choć pięknie wyglądają też kożuszki, a nawet kontrastowe kurtki. Nie zapomnij o ciepłych butach! Wybór stroju, w tym czy będzie to strój tradycyjny, czy bardziej luźny i nowoczesny zależy wyłącznie od Twoich upodobań i wybranego stylu ślubu.

Sezonowe kwiaty

Foto: Pinterest.com

Pamiętaj, że wybór kwiatów ma znaczenie. Potrzebne są Ci sezonowe kwiaty nie tylko do bukietu ślubnego, ale i do butonierki. Wbrew pozorom, wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu masz duże pole do popisu.

Gorące napoje to podstawa

Dla zmarzniętych gości koniecznie zaserwujcie ciepłe napoje, które otrzymają zwłaszcza po przybyciu na weselną salę. Zatroszczcie się jednak o to, by wasi goście mieli dostęp do takich napojów przez cały okres trwania imprezy, tak by wasze wesele nie zakończyło się zbiorowym przeziębieniem.

Sezonowy tort

Foto: Pinterest.com

Kolejnym elementem o który musisz zadbać jest weselny tort. To oddzielna historia, bowiem możliwości jest tu całkiem sporo, a cukiernicy tworzą dziś naprawdę niesamowite cuda. Jeśli nie macie pomysłu na swój tort, poszukajcie w lokalnych cukierniach. Nawet, jeśli będziecie robić to dość długo – warto.

Zadbaj o dekoracje

Foto: Pinterest.com

Istotne znaczenie dla zimowego ślubu ma również dobór odpowiednich dekoracji. Warto zadbać o każdy, najdrobniejszy detal, nie tylko po to by zachwycić gości, ale i sprawić sobie niezapomnianą przyjemność. Dzięki tym wszystkim elementom uda wam się zorganizować zimowy ślub marzeń.