Wieczór panieński od a do zet

Foto: Pinterest.com

Wieczory panieńskie to jedne z ulubionych wydarzeń przedślubnych. Dają możliwość miłego spotkania, oferują wesołe zabawy, pyszne jedzenie, często prezenty nie tylko dla przyszłej panny młodej – słowem to spotkanie wyczekiwane przez bliskie pannie młodej panie.

Kiedy powinien się odbyć?

Na Zachodzie często zdarza się, że panna młoda ma więcej, niż jeden wieczór panieński. Wówczas istotne jest, aby skonsultować listę gości i uniknąć kilkukrotnego zapraszania tych samych gości. W Polsce zazwyczaj jest to jeden wieczór panieński, który organizuje się od kilku miesięcy, do kilku tygodni (czasem do 1 tygodnia) przed ślubem.

Kto jest gospodarzem imprezy?

Foto: Pinterest.com

Zgodnie z tradycją, gospodynią wieczoru panieńskiego jest inna niż panna młoda osoba. Zwyczajowo jest to druhna, choć dopuszczalne są też osoby z bliskiej rodziny panny młodej. Najczęściej jednak jest to druhna – świadkowa, która jest jednocześnie przyjaciółką panny młodej.

Gdzie zorganizować imprezę?

Wieczór panieński zorganizować można niemal wszędzie. Aby wydarzenie miało bardziej formalny charakter, organizuje się je z reguły w domu, najlepiej gospodyni przyjęcia. Można też zorganizować imprezę poza domem, np. w restauracji, pubie, czy w innym miejscu, pod warunkiem iż gospodyni przyjęcia ma na to odpowiednie środki.

Kogo zaprosić i kiedy?

Foto: Pinterest.com

Jeśli wieczór panieński organizowany jest w gronie najbliższych przyjaciółek i krewnych panny młodej, takie przyjęcie nie wymaga wysyłania formalnych zaproszeń. Wystarczy ustne zaproszenie podczas jakiegoś spotkania, podczas którego gospodyni imprezy lub panna młoda zapraszają na wieczór panieński. Warte podkreślenia jest, że osoby nie będące zaproszone na ślub nie powinny znaleźć się na liście zaproszonych na wieczór panieński pań. Zapraszając na panieński warto zrobić to z większym wyprzedzeniem, co najmniej kilku tygodniowym. Zapraszanie na ostatnią chwilę może wyglądać jak wystosowane w ostatniej chwili.

Tradycje związane z wieczorem panieńskim

Foto: Pinterest.com

W zależności od tego, z kim organizowany jest wieczór panieński, wykorzystać można wiele tradycji jakie typowe są dla imprezy. Dobrym zwyczajem jest przyniesienie seksownego prezentu dla przyszłej małżonki i rozpakowanie go na oczach rozentuzjazmowanych obserwatorek. Co odważniejsze panny młode śmiało przymierzać mogą ofiarowane im fatałaszki i pozować do uwodzicielskich zdjęć. Koniecznie na imprezie pojawić musi się też jedzenie, o erotycznym podtekście. Wiele przyszłych panien młodych musi przy tej okazji wykonać rozmaite zadania, które wprawiają w wesoły nastrój uczestniczki imprezy.

Jak powinien przebiegać wieczór panieński?

Organizując wieczór panieński jego gospodyni / gospodynie powinny zadbać o to, by goście czuli się odprężeni i zabawieni. Służyć do tego mogą różne gry, w tym i te o podtekście erotycznym. W dzisiejszych czasach panie decydują się też coraz częściej na wynajem striptizera, który umili i urozmaici wieczór zebranym na imprezie paniom.