Wieczór panieński – zasady organizacji, których musisz przestrzegać

Foto: Pinterest.com

Jesteś panną młodą lub świadkową i macie zamiar zorganizować wspólnie wieczór panieński? Mam dla was kilka istotnych porad i podpowiedzi, byście były spokojne, że wszystko pójdzie jak z płatka.

Porady dla panny młodej:

Przyjęcie jest organizowane dla Ciebie, a nie przez Ciebie

Przyjaciółka zaoferowała się, że zorganizuje dla Ciebie wieczór panieński. Oznacza to, że to ona ustala temat przewodni wieczoru, ustala miejsce, menu i wszystkie szczegóły. Jeśli nie prosi Cię o radę w tym zakresie, ciesz się – masz dość zajęć przy planowaniu przyjęcia weselnego. Czekaj spokojnie i cierpliwie na swój wieczór panieński, a później baw się przednio!

Kiedy świadkowa poprosi Cię o listę gości, zrób ją jak szybko się da

Foto: Pinterest.com

Ustal ze swoją świadkową listę kobiet, które pojawią się na Twoim wieczorze panieńskim. To bardzo istotne, zarówno ze względów logistycznych, jak i finansowych. Podczas wieczoru panieńskiego musisz odpowiednio zadbać o swoich gości, zapewnić im miłą atmosferę i dobry poczęstunek. Z reguły na tego typu przyjęcia nie zaprasza się zbyt dużej ilości osób, jedynie te z najbliższego grona.

Wspomnij świadkowej o specjalnych potrzebach gości

Zdając się na organizację imprezy przez swoją świadkową, warto wspomnieć o specjalnych potrzebach zapraszanych pań. Mogą być to kwestie związane z mobilnością, dietą, etc. Gospodyni wieczoru z pewnością uwzględni Twoje wskazówki w ustalaniu menu, czy w organizowaniu powrotu z przyjęcia do domu.

Porady dla gospodyni przyjęcia:

Foto: Pinterest.com

Dostosuj swój budżet do planów przyjęcia

Jasne jest, że organizując wieczór panieński dla przyjaciółki, czy siostry chcesz, by był on wyjątkowy. Jeśli zamierzasz finansować go w całości z własnych oszczędności, dostosuj swoje możliwości finansowe do planów. Upewnij się, że przyjęcie nie pochłonie większej kwoty, niż zamierzona.

Poproś pannę młodą o listę gości

Foto: Pinterest.com

Poinformuj zawczasu pannę młodą o liczbie osób, które jesteś w stanie ugościć. To pomoże jej w ułożeniu listy gości, których chce zaprosić na swój wieczór panieński. Jeśli panna młoda przyśle Ci większą liczbę gości, niż zakładałaś, poproś ją o ponowne ułożenie jej lub o pokrycie części kosztów organizowanej imprezy.

To Ty jesteś wodzirejem przyjęcia

Jeśli zdecydowałaś się na zorganizowanie przyjęcia nie wahaj się narzucać imprezie jej rytmu. To Ty ustalasz, jakie rozrywki zaplanowane są na poszczególne godziny dla zaproszonych gości. Warto więc zawczasu zrobić listę rzeczy, które chciałabyś, aby pojawiły się na przyjęciu. Może być to wręczanie prezentów, krojenie fikuśnego tortu, tańce, czy inne zabawy. A może nawet pojawi się stripteaser?