Wyjątkowe ażurowe dodatki i dekoracje ślubne

Zwiewne, delikatne, niezwykle kobiece. Tak określić można wszelkie ażurowe dekoracje, jakie pojawić mogą się na ślubie (waszym, waszych krewnych, czy przyjaciół). Jeśli myślicie o tym, aby upiększyć w wyjątkowy sposób swój wielki dzień, koniecznie sięgnijcie po ażurowe dekoracje ślubne (i nie tylko dekoracje), które są w tym sezonie prawdziwym hitem. Zobaczcie, w jaki sposób można je wykorzystać, by wszystko wyglądało olśniewająco i niecodziennie, wprawiając gości w zachwyt. Oto najczęstsze sposoby na wykorzystanie ażurowych dodatków i dekoracji.

Na dobry początek

Foto: angelsanchezusa.com

Piękna suknia zachwycać powinna nie tylko tych, którzy patrzą na nią z przodu, ale i te osoby, które spoglądają na plecy panny młodej. Choć zapewne nie jest to prosty zabieg, możliwy do realizacji. Wystarczy założyć suknię jak ta ze zdjęcia, która po prostu powala z nóg. Co ważne, jest to suknia ślubna, która kapitalnie sprawdza się nie tylko do noszenia, ale i przy fotografowaniu. Bo w końcu każda panna młoda marzy o pięknych zdjęciach z sesji ślubnej. W tak niebanalnej i niespotykanej sukni, każda panna młoda czuć będzie się wyjątkowo, a zdjęcia zachwycać będą oryginalnością. Nawet w najbardziej „pospolitym” ślubnym plenerze.

Wymarzona kopertówka

Foto: Pinterest.com

Kopertówka to jeden z tych dodatków, który bywa niezbędny każdej pannie młodej. Jeśli chcecie być modne, a jednocześnie zrobić na gościach wrażenie, możecie sprawić sobie białą (choć kolor może być oczywiście inny – zgodny z kolorem przewodnim waszego ślubu) kopertówkę. Ażurowy motyw będzie oczywiście idealny. Kopertówka będzie zawsze pod ręką, tak jak rzeczy niezbędne każdej pannie młodej, bez których nie może się ona obejść!

Ażurowa papeteria ślubna

Foto: Pinterest.com

Piękna papeteria ślubna to sposób nie tylko na udekorowanie ślubnej sali, ale i często duża pomoc dla gości. Wystarczy wybrać tę ażurową, by nadać przyjęciu zwiewności, czaru i delikatności. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza ażurowe karty dań, numery stołów, itp. Aby dać przedsmak „ażurowego” przyjęcia, można wysłać gościom ażurowe zaproszenia na ślub. Będą one świetnie korespondować z tym, co dziać będzie się na weselnej sali oraz jak wyglądać będzie ten wyjątkowy dla każdej pary dzień.

Ażurowe dekoracje wiszące

Foto: tordboontje.com

Wiszące dekoracje to nie tylko balony i kwiaty. Jeśli chcecie, by zaskoczyły one waszych gości, oczywiście w pozytywny sposób, wykorzystajcie ażurowe ozdoby, które dodadzą uroku każdemu wnętrzu. Dla zapewnienia trwałości takiego rozwiązania wyszukajcie dekoracji z innych niż papierowe materiałów. Jeśli chcecie zachować zwiewny i delikatny charakter tego typu dekoracji, papier to jednak znakomite rozwiązanie. Warto o nim pomyśleć!

Ozdoby na stół

Foto: Pinterest.com

Efektownie wyglądający stół to połowa sukcesu każdego wesela. Waszym sprzymierzeńcem może okazać się ażurowa dekoracja, która nada stylu i doda czaru. Uważajcie jednak, by nie nagromadzić w nadmiarze tego rodzaju ozdób, gdyż w natłoku zamiast lekkości mogą przytłaczać. Użyte jednak z rozwagą i rozmysłem stworzą wysmakowane, wspaniałe aranżacje dekoracyjne.

To jeszcze nie koniec…

Foto: Martha Stewart Weddings

Pomysł na ażurowe dekoracje i dodatki sprawdzi się również i w przypadku pudełek na ciastka, które pięknie przyozdobione, goście zajadać będą nawet wzrokiem. Innym, równie efektownym pomysłem jest wykorzystanie ażurowych motywów do stworzenia pudełek na… konfetti. To pomysł, który sprawdzi się jeśli młoda para lub drużbowie rozdadzą tego typu pudełka weselnym gościom, którzy po ślubowaniu młodej pary obsypią ją kolorowym konfetti.